Menu
 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywac informację o nowościach na tej witrynie wpisz swój adres mail, a następnie wciśnij przycisk dodaj.
 

Linki

 

 


  

  

 

 

 


 

 

Magazyn dla chorych na cukrzycę

 

 

 

 

 

Rekrutacja do projektu PFRON pn.
„Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu
kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej
podjęcie lub powrót do pracy”

 

 

 

 

 

 

 Angażujemy się zarówno w sferę fizyczną jak i duchową diabetyków
tak aby być jak największym wsparciem w codziennym życiu z chorobą.

 


 

 

 

CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/223/10/D/1

 

 

CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/223/10/D/2

 

 

CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/223/10/D/3

 

 

 

CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/223/10/D/4

 

 

 

Ankieta Ewaluacyjna - CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ
- kliknij tutaj aby pobrać -

 

 

CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/205/10/1




CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/205/10/2




CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/205/10/3




CUKRZYCA A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ ZZ0/205/10/4


 

 

 

 

                         

cukrzyca cukrzyca
cukrzyca

 

Magazyn jest dedykowany przede wszystkim, dla tych którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą i znają rzeczywistość w jakiej funkcjonuje diabetyk oraz pośrednio także dla tych, którzy interesują się zdrowym stylem życia. „Cukrzyca a Zdrowie” cieszy się uznaniem zarówno w środowisku diabetyków i ich najbliższych jak również środowisk medycznych w całym kraju. Autorzy artykułów to uznani lekarze diabetolodzy i eksperci.

Wieloletnie doświadczenie wydawcy w pracy i pomocy osobom cierpiącym na cukrzycę, codzienny kontakt z chorymi, zajmowanie się kwestiami dotyczącymi życia diabetyka, jego problemami, związanymi zarówno z leczeniem, jak również ze zwykłymi codziennymi problemami dotyczącymi radzenia sobie z chorobą, pozwalają nam tworzyć pismo o unikalnym klimacie. Zajmujemy się sprawami istotnymi dla diabetyka patrząc przez pryzmat jego życia z chorobą, ale również sprawami człowieka zdrowego. Poruszamy zagadnienia związane bezpośrednio z chorobą (przyczyny choroby, objawy)  i jej konsekwencjami, ale również co bardzo ważne opisujemy świat i życie, wychodząc z założenia, że wszyscy nasi Czytelnicy to osoby ciekawe świata, otwarte na wiedzę nie tylko o chorobie i metodach radzenia sobie z nią.

Poruszana na łamach naszego kwartalnika tematyka dotyczy wszelkich aspektów życia związanych z funkcjonowaniem osoby chorej na cukrzycę. Można w nim znaleźć zagadnienia związane z samokontrolą podczas cukrzycy, sprzętem medycznym i diagnostycznym, parafarmaceutykami, dermokosmetykami, odpowiednią dietą, wysiłkiem fizycznym. W magazynie znajdziemy też wiele ciekawych tekstów dotyczących form spędzania wolnego czasu, wysiłku fizycznego, psychologii.

Angażujemy się zarówno w sferę fizyczną jak i duchową diabetyków tak aby być jak największym wsparciem w codziennym życiu z chorobą.

 

 

Szczególną inicjatywą redakcji są "Czwartkowe Obiady u Diabetyków", za którymi stoi Królewska tradycja XVIII – wiecznych „obiadów rozumnych” u Stanisława Augusta Poniatowskiego, podczas których rozmawiało się o sprawach ważnych dla całego społeczeństwa. Powstawały na nich istotne inicjatywy, pomysły, obserwacje i propozycje o dużym wydźwięku społecznym i kulturowym. Na Czwartkowych Obiadach u Diabetyków również rozmawiamy o zagadnieniach najważniejszych i najpoważniejszych, bo dotyczących nieuleczalnej choroby jaką jest cukrzyca. Okazało się, że o sprawach poważnych i ważkich, można rozmawiać w atmosferze dobrej zabawy i przy smacznym jedzeniu. A przekazana wiedza na długo pozostaje o pamięci.

Na Czwartkowych Obiadach u Diabetyków odpowiadamy na pytania: Jak uczyć, żeby nauczyć i nie znudzić? Jak trudną fachową wiedzę przekazać w sposób "lekki, łatwy i przyjemny"? Tak, żeby słuchacze zechcieli przyjść na następną lekcję i jeszcze namówić do tego innych?

"Czwartkowe Obiady u Diabetyków",  cieszą się dużym uznaniem zarówno środowiska diabetyków jak również środowiska medycznego, akademickiego, ze świata kultury i polityki. Główną ideą naszych spotkań jest połączenie wspólnego gotowania z elementami edukacyjnymi i kulturowymi. Wierzymy, że konwencja zaczerpnięta z „królewskich” obiadów pomoże diabetykom w codziennej walce z chorobą, chorobą która bez wątpienia stała się plagą naszych czasów.

 

 

 
 

 

 

 

 

Ogłoszenie
 

Aktualności

Cukrzyca: możliwy pomiar glukozy w pocie

Południowokoreańscy naukowcy z Seoul National University opracowali alternatywny sposób oceny poziomu glukozy - w pocie. O nowym pomyśle naukowców informuje pismo „Science Advances”.

05.04.2017 czytaj

3

3

23.11.2016 czytaj
Artykuły
 


 
Copyright DDSOFT.pl 2009